Smullen met Niels
.jpg)
Niels Runderkamp is kok, geeft kookcursussen en is bedrijfsleider van cateringbedrijf De Buffetkoning. Door veel te variëren met ingrediënten en zijn onuitputtelijke creativiteit ontdekt hij iedere keer weer betaalbare en lekkere recepten. Je kunt zijn recepten iedere maand lezen in 100%NL Magazine. Wil je wat vaker genieten van de recepten van Niels? Houd dan wekelijks de website in de gaten, mmm... lekker!
Gebraden lamsbout met olijvenkruidenboter
Voor 4 personen
Gebraden lamsbout
1,5 kg Nieuw-Zeelandse lamsbout * 1 rode peper (in dunne ringetjes) * 1 takje rozemarijn * 1 takje tijm * 1 teentje knoflook * 4 el olijfolie
Olijvenkruidenboter
80 gr zachte roomboter * 80 gr zwarte olijven * ½ tl geraspte citroenschil * 1 el peterselie (fijn gehakt) * 1 teentje knoflook (geperst) * zeezout * zwarte peper
Marineer de lamsbout van te voren in een mengsel van Spaanse peper, rozemarijn, tijm, in plakjes gesneden knoflook en olijfolie. Klop in de tussentijd de boter schuimig en romig. Snijd de olijven in kleine stukjes. Meng de boter met olijven, citroenrasp, peterselie en knoflook en breng op smaak met zout en peper. Vorm van dit mengsel een rolletje en wikkel deze in bakpapier. Leg de rolletjes daarna in de koelkast. Braad de gemarineerde lamsbout in ongeveer 5 a 10 minuten bruin aan alle kanten. Leg deze vervolgens in de oven op 80 graden. Steek er een kerntemperatuur meter in en laat het vlees rustig doorgaren totdat de meter 68 graden aangeeft. Wanneer de meter dit aangeeft laat je de lamsbout even rusten. Snijd tot slot de lamsbout in plakken en serveer er olijvenboter bij. Knapperig stokbrood smaakt er heerlijk bij.
Tip:
Bij eerder marineren (24 uur van te voren) wordt het vlees malser en neemt het beter de smaken op van de peper, knoflook enz.

3 berichten
Inge
Heb het recept gister gemaakt! Erg lekker!!!