Een musical over iemand zonder naam. Ga er maar aan staan. Zeker als het gaat om één van de beroemdste zangeressen die ons land ooit voortbracht. De Graaf & Cornelissen Producties durfde het aan om een musical te produceren over Mary Servaes – beter bekend als De Zangeres Zonder Naam – en is daar met vlag en wimpel voor geslaagd.
Het verhaal van Mary spreekt tot de verbeelding. Een vrouw die zich een weg vecht, weg uit de armoede en op weg naar beroemdheid. Ze knokte door tot ze op latere leeftijd werd ontdekt door Johnny Hoes en de beroemdheid voor het grijpen lach. Miljoenen elpees en tientallen gouden platen verder sloeg het noodlot opnieuw toe in de vorm van een bitter juridisch gevecht en het overlijden van haar zo dierbare echtgenoot.
In Zangeres Zonder Naam – De Musical wordt dit verhaal op soms prachtige wijze vertolkt. De oudere generatie leeft mee met de vrouw met wie zij samen groot zijn geworden en de jongere generatie ziet een jong meisje (Sabine Beens) meedoen aan een Idols-achtig programma met een nummer van De Zangeres. Hierdoor krijgen beide generaties een band met de hoofdrolspeelster wat zorgt voor een gevoel van herkenning onder het publiek.
Zangeres Zonder Naam – De Musical draait nog in theaters door heel het land. Kijk voor meer informatie op www.degraafencornelissen.nl.