TOOS Rosé
In 2018 verrasten de kleinkinderen van Toos van der Valk haar met een bijzonder verjaardagscadeau: haar eigen roséwijn. Van het ontwerp van de fles tot aan de smaak werd ze overal bij betrokken. De ervaring smaakte letterlijk én figuurlijk naar meer, en zo kwam er een tweede editie: TOOS Rosé .
En dat begrijpen wij helemaal! Met haar zalmroze tint en heerlijke smaak van zomer, bloemen en exotisch fruit is deze rosé een absolute must voor ieder moment.
Pas maar op, want van deze smaak wil je al snel meer dan twee glazen!
Provence
De beste roséwijnen, waaronder ook TOOS, komen uit de Provence. Deze prachtige, schilderachtige streek met golvende heuvels vol bloemen en kruiden is dé grootste roséproducerende regio van Frankrijk. Hier groeien verschillende blauwe druivenrassen zoals Grenache, Cinsault en Syrah, die zorgen voor mooie, frisse en droge rosés.
Je bestelt TOOS Rosé in alle Van der Valk hotels, en je shopt hem hier!
Wat je misschien nog niet wist
Roséwijn wordt vaak gezien als een mix van rode en witte wijn, maar dat klopt eigenlijk niet. Rosé wordt namelijk gemaakt van blauwe druiven, soms gecombineerd met witte druiven. Je zou het dus kunnen zien als een lichte rode wijn, die je het beste gekoeld drinkt – net zoals witte wijn.
De mooie roze kleur van rosé komt van de schillen van de blauwe druiven. Tijdens het maken van de wijn gisten de schillen kort mee met het sap en geven ze hun kleur af. Soms gebeurt dat door zacht persen, wat vaak resulteert in een zachte, zalmroze tint.
Een bijzonder detail: de druiven worden ’s nachts geplukt en meteen geperst. Dat zorgt voor extra frisheid in de wijn, iets wat je zeker proeft in elke slok van TOOS Rosé.