De paasbrunch liep uit op een paasdiner. Er was paasbrood, veel boter, en oh ja – die ene schaal met chocolade-eitjes. Heerlijk. En zoals het hoort, want Pasen is er om van te genieten. Maar nu het gewone leven weer begint, voelt je lijf misschien een beetje… vol. Geen paniek. Je hoeft niks te compenseren, maar je kunt wél wat kleine dingen doen om weer lekkerder in je vel te zitten.
Water
Water. Het klinkt heel simpel, maar voor veel mensen blijft het een opgave. Vooral na al dat zout en zoet kan je lichaam wat extra vocht gebruiken. Water drinken kent zóveel voordelen. Zo brengt het alles weer een beetje in beweging, zorgt het voor minder trek, én krijg je er een stralende huid van. Zet een fles op je bureau of gooi wat citroen, komkommer, munt in een kan – en zeg maar gedag tegen dat opgeblazen gevoel!
Heerlijk gezond
Een grote fout die veel mensen maken, is om na een keer goed te hebben genoten, dagenlang niks te eten of alles af te slaan. Wist je dat dat helemaal niet nodig is? Sterker nog, vroeg of laat ga je weer voor de chips! Wat wél werkt is: geen detox, geen dieet, maar gewoon voedzame maaltijden eten en niet de hele dag door snacken. Denk aan een gezonde cake, poké bowl, eiwitrijke pannenkoekjes of een gezonde ‘pizza’.
Kies groente die jij lekker vindt, en combineer het met een gezonde eiwitbron, koolhydraten en vetten. Door genoeg vezels te eten, blijf je langer vol en zal je lichaam je bedanken. En ja, een paaseitje mag daarna gewoon nog steeds. Probeer gewoon binnen je caloriebehoefte te blijven.
Ben je op zoek naar lekkere, makkelijke (gezonde) recepten? Kijk dan eens op Food_Places. Daar vinden wij altijd onze inspiratie. Gezond hoeft echt niet saai of moeilijk te zijn!
Beweging
Beweeg! Hoe dan ook. Geen strafrondjes rennen, maar een frisse wandeling, een dansje in je woonkamer of eindelijk die pilatesles proberen waar je al weken over twijfelt. Beweging is geen ‘moetje’, maar een oppepper voor je lichaam en geest. Alle beetjes helpen.
Geen tijd? Zeker weten? Door gewoon tien minuten eerder je wekker te zetten, kun je al een paar stappen zetten. Hup: schermlimiet op je telefoon en gaan!
Slaap is een must
Naar bed gaan na een paar glaasjes wijn, wat later opstaan – je ritme is misschien een beetje verstoord. Probeer de komende dagen wat eerder naar bed te gaan. Je lichaam herstelt zichzelf het beste als je slaapt
Streng? Niet nodig
Wees lief voor jezelf. Negeer die innerlijke stem die zegt dat je ‘te veel’ hebt gegeten. Maak geen lijstjes met verboden eten. Je hebt genoten, en dat mag. Het draait nu om balans, niet om jezelf te straffen.
Bonus tip
Gooi die paaseitjes vooral niet weg. Bewaar ze voor een gezellig moment, deel ze met collega’s of smelt 1 paaseitje door je havermout. Je mag alles eten – maar je hoeft niet alles nu te eten.