Opgelucht ademhalen
Alweer een maand geleden deelde Jan het heftige nieuws dat hij een hartinfarct heeft gekregen. Gisteren vertelde hij opgelucht: ‘Ik ben gisteren bij de dokter geweest en dan maken ze een hartfilmpje en een echo en nu blijkt dat mijn hart niet beschadigd is geraakt bij het infarct. Ik was best zenuwachtig, want door zo’n infarct kan het hart voor een deel afsterven en dan kun je heel veel niet meer.’
‘Straks ga ik dood’
Op het moment dat Jan in de ambulance lag, dacht hij alleen maar aan zijn man Coen, waar hij al 46 jaar mee samen is. Toen Coen hoorde dat Jan een hartinfarct had, moest hij plots huilen van de schrik. ‘Ik was alleen maar aan het denken: straks ga ik dood. Dan zit Coen met het lichaam en moet hij met die camper naar huis. Dat was mijn zorg’, aldus Jan.
Jan legt luchtig uit dat als verschrikkelijke moment ooit komt, dat er een mapje boven ligt met daarop ‘Overlijden’. ‘Dan weet ‘ie wat ‘ie moet doen’, zegt Jan. Hij ziet dit als een goede tip voor iedereen in een relatie.
Jan de Hoop
Vrijwel dagelijks was Jan de Hoop (70) te zien als presentator van het RTL Ontbijtnieuws. De nieuwslezer, bekend om zijn droge humor, heeft vaak kleurrijke truien aan die zelfs matchen met zijn koffiemokken! Al jaren is hij het vaste gezicht van het RTL Ontbijtnieuws. Donderdag 2 juni 2022 presenteerde Jan voor de allerlaatste keer zijn geliefde RTL Ontbijtnieuws.