100%NL Magazine Eva
Zie ook:
Delen

Stralende OML-Eva: ‘Redelijk goed nieuws!’

Iets wat Eva niet zag aankomen, is dat zij vandaag goed nieuws kreeg in het ziekenhuis. Toch is dat gebeurd en daar deelt zij nu een bericht over.

Eva Hermans-Kroot

Een van de indrukwekkende deelnemers uit het laatste seizoen van Over Mijn Lijk is de altijd stralende Eva Hermans-Kroot. Op slechts 25-jarige leeftijd vecht ze al jaren tegen de meedogenloze ziekte longkanker. Een oneerlijke en zware strijd, die op een gevoelige maar ook respectvolle manier is vastgelegd door de makers van het programma.

Ondanks alles bleef Eva tijdens de afleveringen vol positiviteit en goede moed. Haar aanstekelijke lach en krachtige houding hebben heel Nederland geraakt. Eva’s manier van omgaan met zo’n ingrijpende diagnose dwingt niets minder dan bewondering af.

27e verjaardag halen

Voor Eva begon deze vrijdag heel vroeg, want zij moest voor een scan naar het ziekenhuis. Over de uitslag was zij heel verbaasd, want die was redelijk positief. Op Instagram deelt zij een mooie foto en daarbij schrijft zij:

Ik lijkt weer goed te reageren op de osimertinib en de tumoren zijn op best wat plekken afgenomen of stabiel. Alleen een plek op het longvlies is een stukje gegroeid. Dit kan pijn en ademhalingsproblemen geven. Als dat extreem word kan het bestraald worden dat wel. Op de MRI kon Robin ook niks geks zien maar dit moet eerst worden bekeken door een neuroloog om het echt zeker te weten, dus dat kan nog een aantal dagen duren voordat we daar de officiële uitslag van krijgen. Al met al is zei mijn arts: ‘ik ben er niet ontevreden over’ dus dan ben ik dat ook niet. Ik zei ook dat ik mezelf zo nog wel 27 zie worden. Daar gaf die geen duidelijk antwoord op of dat überhaupt haalbaar is, maar ja: hoop moet je houden denk ik dan. Ik ben blij dat de osimertinib nog enigszins mijn kanker in bedwang houdt, omdat ik nu geen nieuwe behandelingen meer heb en ik hoop dat dat voor lange tijd zo gaat zijn. Ik moet wel zeggen dat ik mijzelf echt had voorbereid op slechter nieuws en dat ik nu wel ff moet schakelen.

Wij snappen dat dit even schakelen is, maar wat een mooi nieuwtje. Wij hopen ook zo dat Eva de 27 jaar haalt.

Bron en Beeld: Instagram Eva

Delen