Overleden zus
Het is alweer negentien jaar geleden dat Antje Monteiro haar zus Marina verloor. Ze overleed totaal onverwacht aan een hersenbloeding, op slechts 42-jarige leeftijd. Op Instagram staat Antje stil bij deze verdrietige dag en deelt ze een foto van Marina met een ontroerend bericht.
‘Een tijdje geleden vond ik deze foto terug. Sindsdien staat hij op mijn bureau, op een plek waar ik er iedere dag even naar kan kijken. Het herinnert mij aan een tijd dat het leven nog vanzelfsprekend en niet gebroken was’, begint Antje haar bericht.
Vervolgens vertelt Antje openhartig over de bijzondere band die ze met Marina had en hoe haar plotselinge overlijden haar leven voorgoed veranderde.
‘Mijn zus was niet mijn beste vriendin. Ze was mijn zus. En voor mij betekent dat nog zoveel meer. Het is eigen. Het is vertrouwd. Het is een grenzeloze liefde waar geen voorwaarden aan zitten.
Een paar jaar later, vandaag precies 19 jaar geleden, overleed Marina totaal onverwacht aan een hersenbloeding. Ze was pas 42 jaar en liet drie jonge dochters achter.
Op die dag stierf niet alleen mijn zus. Er stierf ook een stukje van mij.
En toch gaat het leven verder. Zo goed en zo kwaad als het kan pak je het weer op. Je probeert er te zijn voor haar dochters en voor mijn moeder, probeert soms een klein beetje in te vullen wat zij niet meer kan doen. En inmiddels mag ik zelfs een oma zijn voor haar twee kleinkinderen, Louisa en Luca.
Maar het gemis… dat is eigenlijk niet in woorden uit te drukken.
Het leven geeft me gelukkig nog heel veel plezier, liefde en prachtige momenten. Ik kan lachen, genieten en dankbaar zijn. Maar de echte glans is er die dag, vandaag 19 jaar geleden, voor altijd een beetje vanaf gegaan.
Ik geloof dat ik haar ooit weer zal zien, als ook mijn tijd gekomen is. Tot die tijd proberen we hier het allermooiste van te maken. Dankbaar voor het leven en voor de mensen die we nog wél om ons heen mogen hebben.
Lieve Marina, ik mis je.
Vandaag. Morgen. Altijd.
Ik hou van jou.
Tot de maan, tot de hemel en weer helemaal terug.’
Wat een liefdevolle, maar ook ontzettend verdrietige woorden. We wensen Antje en haar familie veel sterkte met dit grote gemis.
Antje Monteiro
Dansen, zingen en toneelspelen, Antje kan het allemaal! Onze musicalster brak nationaal door met haar rol als Amneris in de musical Aida. Het succes bleef daarna maar doorgaan voor Antje. Van verschillende liedjes tot het spelen in de musical Mamma Mia. Ondanks haar indrukwekkende cv is ze nóg trotser op het feit dat ze de moeder is van Romy Monteiro.
Al veel te lang geleden overleed Marina, de zus van Antje, aan een hersenbloeding. Zij liet drie dochters achter, maar de moeder van Antje kreeg in 2013 de voogdij over hen. Samen met haar moeder en broers heeft Antje de zorg op zich genomen.